עובד במפעל מזון

אריזת מוצרי מזון

אריזה של מוצרי מזון זהו נושא מאוד חשוב וייחודי שכן לאריזה יש משמעויות רבות לא רק באספקט שיווקי של איך נראית האריזה, מה כתוב עליה, מה היא משדרת דרך סוג אריזה שמשתנה ויכול להיות אריזת פלסטיק, אריזה בוואקום וכדומה, אך הפרמטר הכי חשוב בכל מה שקשור לאריזה של מוצרי מזון זה הנושא הבריאותי שכן אכילה של מזון שלא נארז בצורה ראויה, אריזה שגורמת להתפתחות של זיהומים שונים ועוד עלול לגרום לפגיעות קשות למי שצורך אותו.

אריזת מוצרי מזון – מה כל כך מיוחד בהן?

המזון אותו אנו אוכלים, חלקו כמו פירות וירקות מגיע מהשדה אך מוצרי מזון רבים הינם מוצרים אשר עוברים תהליכים שונים ויוצאים בסופו של דבר ממפעל. מוצרי מזון אותם אנו אוכלים ומכניסים לגוף שלנו חייבים להיות ראויים למאכל כדי לא לגרום לגוף שלנו נזק אשר עלול להיגרם לו במידה ואנו מכניסים מזון מקולקל או מזוהם. הכנסה של מוצר מזון מזוהם עלולה לגרום לנזקים רבים, תחלואה ואפילו מוות, לכן קיימת חשיבות עצומה לכל התהליך שהמזון עובר בשלבי הייצור השונים כולל שלב האריזה שלו. אריזה לא טובה, פגומה או לקויה עלולה לגרום בין היתר להפסדים כלכליים רבים בשל החזרה של מוצרים אשר נמצא פגם באריזה שלהם או בתכולה שלהם כתוצאה מבעיה כלשהי באריזה.

אריזת מוצרי מזון, מה הדגשים השונים

אריזה של מוצרי מזון כוללת בתוכה התייחסות למספר גורמים שונים וחשובים:

  • נראות
  • נוחות שימוש
  • שמירה על טריות ואיכות המוצר לאורך זמן
  • שמירה על כך שהאריזה לא פוגעת במזון על ידי הפרשת חומרים מזיקים ושהמזון לא פוגע באריזה.
  • שמירה על תקנים

כיצד משפיעה אריזת מוצרי המזון על פוטנציאל הרכישה של הלקוח

האריזה זה הדבר הראשון שהלקוח רואה וזה משמעותי בעיקר כאשר מדובר על מוצר שהוא לא מכיר ונתקל בו בפעם הראשונה. אריזה יפה, מרשימה, מעוצבת בטוב טעם, אסתטית, משפרת משמעותית את הסיכוי למכירת המוצר. מעבר לנראות חשוב הנושא של אריזה אשר שומרת על המוצר, על הטריות והאיכות שלו לאורך זמן, זהו פרמטר אשר גם כן משפיע על הנטייה של הלקוח לרכוש מוצר מסוים שכן אם לקוח רכש מוצר אך בשל איכות האריזה המוצר לא נשמר טוב, לא שומר על טריות מספקת או שקשה לפתוח את האריזה בצורה קיצונית, ככל הנראה הלקוח לא ירכוש שוב את המוצר. בנוסף לאלו, ישנם לקוחות אשר נושא איכות הסביבה חשוב להם ביותר ויעדיפו לרכוש מזון אשר ארוז באריזה מתכלה או ניתנת למחזור.

כיצד ניתן לבצע אריזה של מוצרי מזון בצורה בטוחה וראויה


כדי לבצע אריזה של מוצרי מזון בצורה נכונה חשוב להקפיד על מספר דברים בין היתר כמובן בחירה של החומרים מהן מיוצרות האריזות אך גם על כך שהאריזה תתבצע בצורה כמה שיותר אוטומטית ועם מינימום מגע יד אדם. אריזה אוטומטית מאפשרת לשמור על סטריליות רבה יותר של המזון הנארז, הקפדה על אריזות זהות לחלוטין ללא הבדלים בין האריזות מה שיכול לקרות כאשר אדם אורז, יצור מהיר ויעיל ופעמים רבות יהיה ידידותי לסביבה וכמובן מה שמאפשר מעקב ובקרת איכות לכל אורך תהליך הייצור והפסקה של התהליך במידה ומתגלה תקלה, תיקון מהיר שלה ומניעת נזקי משנה כתוצאה מתהליך ייצור לא תקין. ארפיל טכנולוגיות מסייעת להתאים את פתרון האריזה כך שהיה היעיל, הטוב והבטוח ביותר למפעל, התאמה אשר תשפר את תהליך האריזה של מוצרי המזון בצורה משמעותית.

שתף את הפוסט:

דילוג לתוכן