אוטומציה במפעל

שימוש במיכון ואוטומציה להורדת עלויות ייצור

כולנו זוכרים את הסרטים בהם רואים עשרות עובדים במפעל, ממוקמים באזורים שונים של פס הייצור, חלקם יושבים ליד מסוע עליו נוסעים מוצר כלשהו או מזון מסוים, הם בוררים, מחברים, אורזים ובסופו של התהליך רואים ארגזים ארוזים בערמות על משטחים גדולים, מוכנים לשילוח לחנויות השונות לצורך מכירה לצרכן הסופי. אז המראות הללו הולכים ונעלמים משום שנושא של אוטומציה ומיכון תופסים מקום נכבד בכל מה שקשור ליצור במפעלים. מעבר של מפעלים לאופן יצור אוטומטי עם מינימום מעורבות של בני אדם יש סיבות שונות ומגוונות, חלק מהן קשורות ליעילות ומהירות יצור וחלק לעלויות והרצון להוזיל עלויות ולהרוויח יותר.

מיכון ואוטומציה, מה זה בדיוק אומר?

מיכון ואוטומציה הם למעשה תהליכים ממוחשבים ואוטומטיים של ייצור מוצרים שונים על ידי רובוטים, מחשבים ומערכות אוטומטיות אשר עובדות כחלק מפס הייצור במפעלים שונים. כל מוצר שמייצרים אותו מיוצר למעשה בשלבים, בין אם מדובר במוצר מתעשיית המזון, הקוסמטיקה, תעשיית הפארמה, הרכב ועוד. תהליך הייצור כולל בין היתר שלבים של הכנת המוצר עצמו, בקרת איכות, אריזה בין אם כאריזה למוצר בודד ובין אם אריזה של מספר יחידות בקרטון, גם נושא המדבקות על המוצר במידה ויש צורך ועוד. מיכון ואוטומציה פירושו שימוש בטכנולוגיה ובחידושים השונים לטובת ייעול היצור, הוזלה של עלויות והגדלת רווחים.

מיכון ואוטומציה – זה משתלם לכם

כל בית עסק רוצה להרוויח וכמה שיותר וזה לא משנה אם מדובר על עסק קטן בינוני או גדול, מפעל או חברה, מקום המייצר בכמויות גדולות או כזה שמייצר בכמויות יותר קטנות, כולם בלי יוצא מהכלל רוצים בשורה התחתונה רווח נקי מקסימלי. כאשר מדובר על ייצור של מוצר פיזי כמו מוצר מזון, קרם או שמפו, מחשב או טלפון נייד, נעליים או כיסא וכדומה חלק מהעלויות קשורות באופן ישיר בקניית חומרי הגלם מהם יש לייצר את המוצר עצמו, אך יש עלויות נוספות והן לרוב המשמעותיות ביותר וזה כל מה שקשור לכוח האדם. אין ספק שבמפעל בו יש כמה מאות עובדים ההוצאות שיש למפעל בכל מה שקשור לעלויות העובדים הן העיקריות ולכן מפעלים רבים כחלק מתהליכי ההתייעלות אך בעיקר בשל החסכון בעלויות בוחרים לעשות כמה שיותר תהליכים באמצעות מיכון ואוטומציה. מעבר לחסכון בעלויות של כוח האדם, תהליך ייצור אוטומטי מאפשר במרבית המקרים לייצר בפרק זמן נתון מספר רב יותר של פריטים ביחס לכמות בה ניתן ליצור על ידי אדם מה שמהווה חיסכון נוסף בעלויות.

איך מעבירים את המפעל לתהליכים של מיכון ואוטומציה, מייעלים את היצור ומורידים את העלויות?

לכל מפעל יש את הדרישות המיוחדות שלו ואת הפתרונות הנכונים לו ולכן אין פתרון אחד ספציפי המתאים לכל המפעלים. דרושה התאמה אישית לכל מפעל ומפעל, לעיתים יש צורך להיות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסה כדי להתמודד עם אתגרים מיוחדים, ארפיל טכנולוגיות יודעת לעשות את זה בצורה מקצועית ביותר. התאמה של הפתרונות הנכונים והמדויקים ביותר עבור כל מפעל בהתאם לדרישות הספציפיות שלו, מה הוא מיצר, מה חשוב לו ועוד, מאפשרת לתהליך המעבר לייצור על ידי מיכון ואוטומציה להיות מעבר פשוט יותר, לצמצם עלויות ולהגדיל את הרווחים. יש חשיבות גדולה של התאמת פתרונות מיכון ואוטומציה על ידי חברה בעלת ניסיון שכן זה יגרום לתהליך הפיכת המפעל לחכם ומתקדם יותר להיות קל, פשוט, נעים ונכון יותר. כל תהליך המעבר שיכול להיות מסורבל ולא נוח יזרום ויעשה בצורה נכונה ומדויקת תוך כדי ליווי אישי.

שתף את הפוסט:

דילוג לתוכן