מכונת אריזה אוטומטית

מכונות אריזה אוטומטיות שחשוב להכיר 

המהפכה הטכנולוגית העולמית הביאה לשינוי עצום כמעט בכל תעשייה הקיימת על פני הגלובוס. השימוש במכשירים משוכללים לצורך ייצור ואריזה של מוצרים הפך להיות חלק בלתי נפרד מכל פס ייצור מודרני ברחבי העולם. העובדה כי מוצרים עוברים נסיעות ארוכות בין ערים ואפילו מדינות, מצריכה לעטוף כל מוצר באריזה איכותית שתחזיק מעמד במשך המסע שצפוי לעבור על המוצר. האפשרות להשתמש בטכנולוגיה בשביל לסייע באריזת מוצרים, מאפשרת חיסכון עצום בזמן ובידיים עובדות, וכן לייעל בצורה משמעותית את תהליך האריזה של המוצרים, ולאפשר לעובדים להתעסק בדברים אחרים, שמכונות עדיין לא יכולות לבצע בעצמן.

מהם מכונות אריזה אוטומטיות?

דרגה אחת מעל מכונות האריזה, הן מכונות אריזה אוטומטיות אשר מבצעות את מלאכת האריזה מתחילתה ועד סופה ללא מגע יד אדם. השימוש במכונות כאלה מאפשר חיסכון עצום של זמן ומשאבים, ומאפשר לבצע אריזה מהירה הרבה יותר, תוך חיסכון בכוח אדם. אין ספק כי כאשר בעל עסק מכיר את הטכנולוגיות השונות ואת המכונות החדשניות היטב, הוא יכול לייעל את העבודה במפעל בצורה משמעותית בעזרת מכונות מתקדמות שיקלו על עובדי פס הייצור ויאפשרו הספקים גדולים הרבה יותר.

דוגמאות למכונות אריזה אוטומטיות

ישנם סוגים שונים של מכונות אוטומטיות המשמשות לאריזת מוצרים אשר נבדלות זו מזו במוצרים אותן הן מסוגלות לארוז ובמאפיינים נוספים. בין המכונות ניתן למנות:

  • מכונות שרינק אוטומטיות – אחת המכונות הפופולריות ביותר שניתן למצוא כיום במפעלים ובפסי ייצור רבים ברחבי הארץ והעולם היא מכונת שרינק אוטומטית. מדובר על מכונה משוכללת אשר אורזת את המוצרים במהירות וביעילות ובצורה אוטומטית לחלוטין. במכונה ישנו מסוע נע אשר עליו מניחים את המוצרים בשלב בו הם נארזים, והמכונה מבצעת את תהליך האריזה באמצעות ניילון שרינק, כולל חיתוך והלחמה באמצעות מלחם הנשלט בצורה דיגיטלית, וכיווץ הניילון המשמש לאריזה באמצעותה של יחידת כיווץ.
  • מכונות עטיפת משטחים – כאן כבר מדובר על מכונה שנועדה עבור עטיפה של משטחים שלמים בצורה אוטומטית וללא מגע יד אדם.  המכונה כוללת זרוע מסתובבת אשר מסוגלת לעטוף משטחים גדולים לפי התוכנית שנקבעה מראש. כאשר מדובר על עטיפת משטחים, אין ספק שמכונה יכולה לחסוך זמן רב של עבודה שהייתה לוקחת לעובדי פס הייצור בשביל לארוז כל משטח ומשטח. המכונה מסוגלת לבצע את העבודה בצורה מהירה ואסתטית יותר, ולהוציא משטחים ארוזים בצורה מדויקת יותר.
  • מכונות להרכבה וסגירה של קרטונים – מלאכת הרכבה וסגירה של קרטונים היא אולי לא קשה ומורכבת כמו אריזה של משטחים שלמים, אך עדיין אין ספק כי מכונה אוטומטית שתבצע את העבודה יכולה לחסוך זמן רב לעובדים, ולבצע כמות אריזות שבן אנוש לא מסוגל לבצע. כאשר מדובר על מפעל בעל תפוקה נמוכה יחסית, ניתן לעיתים להסתפק בשימוש עם מכונות חצי אוטומטית כך שחלק מהעבודה כן נעשה בשילוב עם העובדים.
  • מכונות להדבקת תוויות – הדבקת התוויות על גבי המוצרים היא אולי חלק שולי במהלך עבודתו של פס הייצור, אך מבחינת הצרכנים למדבקת התווית יכולה להיות השפעה גדולה על הבחירה במוצר. כיום שכמעט לכל מוצר ישנה תחרות גדולה בין מותגים שונים אשר מתחרים על ליבו של הצרכן, לתווית ישנה חשיבות רבה. בחירה במכונה אוטומטית שמבצעת את הדבקת התוויות בצורה אסתטית ואחידה, יכולה להיות משמעותית מאוד, ולגרום ללקוחות להעדיף דווקא את המוצר שלכם על פני מוצרים מתחרים שנמצאים מולו על המדף בסופר או בחנות. גם כאן ניתן להשיג מכונות חצי אוטומטית אשר יתאימו לפסי ייצור קטנים יותר.

שתף את הפוסט:

דילוג לתוכן