אישה בוחנת בקבוקי רוטב על פס יצור (1)

מכונות אריזה למזון

כאשר אנו מגיעים לסופר ובוחרים מוצרים מהמדף קשה שלא לחשוב איך המוצרים היושבים על אותם מדפים מחזיקים מעמד ושומרים את הטריות שלהם כל כך הרבה זמן. הרי שהמוצר ממפעל הייצור עובר למחסנים, משם בשילוח לחברות המשווקות בנקודות הקצה את המוצרים ובנוסף לכל יש למוצר תוקף די ארוך בדרך כלל גם בבית הלקוח. כיצד זה מתאפשר? איך המוצרים שומרים על איכותם וטריותם לאורך זמן? ובכן התשובה לכך טמונה באופן האריזה של המוצר. 

הסוד מאחורי שמירה על טריות המזון – מכונות אריזה למזון

בעידן המודרני אנו עדים למגוון סוגים של מזון המחכים לנו על המדפים בסופר  ואף מתייחסים לכך כמובן מאליו. צריך לזכור העובדה שהמוצרים יכולים לשבת זמן רב על המדפים ולשמור על טריותם היא בזכות מכונות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לארוז את המוצרים בצורה הנכונה והטובה ביותר. כאמור מוצרי מזון שונים עשויים לדרוש סוגי אריזה שונים, חומרי גלם שונים לאריזה ואורח חיי המדף שלהם עשוי להשתנות בהתאם. יש מכונות אריזה המיועדות לאריזת מנעד רחב של מוצרי מזון ואלה מחולקים לפי סוג האריזה ורמת האוטומציה הנדרשת. מכונות אחרות עשויות להיות ייחודיות לסוג מסוים של מוצרים. כך למשל מוצרי חלב עשויים להזדקק לאריזה שונה ממוצרי בשר ואלה זקוקים לאריזה שונה מאורז, רוטב מסוים או אפילו מוצרים בקופסאות שימורים. 

בחירת העטיפה הנכונה למוצר

אריזה נכונה וטובה מתחילה קודם כל בבחירת חומר הגלם לאריזה וסוג האריזה. כאמור ללקוח הקצה הבוחר את המוצר מהמדף אין מושג לגבי ההבדל בין ניילון, לשקית קרטון, לקופסת פלסטיק, מתכת וכך הלאה. גם לא משנה לו אם המוצר נסגר באמצעות פקק, ואקום, ניילון נצמד או כל סוג אחר של אריזה. כל אלה יכולים להשפיע על טריות המזון ואורח חייו על המדף. כאמור מוצר שאינו נארז כמו שצריך עשוי להיות חשוף להתקלקלות, לחיידקים, חמצון, עובש ועוד. 

מכונות אריזה מהמתקדמות ביותר בתעשייה תוכלו למצוא אצלנו בחברת ארפיל טק. לאור החשיבות ההולכת וגוברת לאריזה טובה ומקצועית וכן שיפור וייעול תהליכי אוטומציה בעבודה במפעלי ייצור חשוב לעבוד עם הציוד הטכנולוגי המתקדם והאיכותי ביותר. ארפיל טק מתמחה בפתרונות טכנולוגיה מתקדמים לתעשייה, כולל מערכות אוטומציה לקווי ייצור ואריזה. היכנסו כעת לקטלוג מוצרי האריזה באתר ו/או צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח להתאים עבורכם את הפתרון האידיאלי לאריזת המוצרים שלכם.

שתף את הפוסט:

דילוג לתוכן