עטיפת בקבוקי שתייה במכונת שרינק

מכונות שרינק אוטומטיות לעומת חצי אוטומטיות

כמעט בכל מפעל היום ניתן למצוא מכונת שרינק אחת או יותר. זה תלוי כמובן באופי העבודה במפעל וסוג הייצור בו אולם מדובר במכונות פופולריות ושימושיות ביותר כיום לצרכי אריזה. בין סוגי האריזה הנפוצים ביותר כיום הוא באמצעות אריזת שרינק. אריזה זו מתבצעת באמצעות מכונות שרינק העושות שימוש בניילון אריזה מיוחד אותו הן מצמידות ומדביקות אל המוצר, מחממות ויוצרות אריזת ואקום אטומה לשמירה ואריזה של המוצר וכן הכנתו לשילוח. כידוע יש כמה סוגים של מכונות שרינק: ידניות, חצי אוטומטיות ואוטומטיות. באיזו סוג מכונה לבחור? מה תהיה האופציה היעילה ביותר עבורנו? זה עשוי להשתנות בין מפעל אחד לאחר, לפי סוג הייצור, אופן העבודה, המוצרים עמם עובדים, מהירות הייצור הנדרשת, כמות הייצור הנדרשת ועוד. בכתבה זו נסקור את ההבדלים העיקריים בין סוגי המכונות ואת היתרונות של כל אחת מהן.

מכונות שרינק חצי אוטומטיות – מתי זה טוב?

מכיוון שבמרבית המפעלים כיום כבר לא יהיה צורך במכונות שרינק ידניות נדבר בעיקר על מכונות שרינק חצי אוטומטיות ואוטומטיות. מרבית האנשים שקראו את השורות הראשונות כאן למעלה ודאי חשבו לעצמם שמכונה אוטומטית תהיה עדיפה מן הסתם על מכונות חצי אוטומטיות אולם לא תמיד כך הדבר. מכונות שרינק חצי אוטומטיות מבצעות חלק מהעבודה בשרשרת האריזה כאמור. בדרך כלל הן יבצעו את פעולת האריזה והאיטום של המוצרים, כאשר עובד יצטרך להניח את המוצרים על המסוע באופן ידני ו/או לבצע פעולה נוספת שקשורה למוצר. במפעלים מסוימים שבהם יש צוואר בקבוק שנוצר בחלק מסוים בתהליך הייצור, האריזה או האחסון של המוצרים בארגזים ייתכן מאוד ויהיה עדיף לעשות שימוש במכונות חצי אוטומטיות כדי לשלוט בקצב העבודה והאריזה. ייצור מהיר מדי עשוי לגרום ליותר בלגן. כמו כן במפעלים בהם רמת הייצור נמוכה עד בינונית גם כן ייתכן ויהיה עדיף לעשות שימוש במכונות חצי אוטומטיות.

מתי נרצה אם כן להשתמש במכונות שרינק אוטומטיות?

כפי שניתן להבין מכונת שרינק אוטומטית תבצע את כל הפעולות הנדרשות בפס הייצור והאריזה, ללא צורך במגע יד אדם. מדובר בהליך ייצור מהיר ואפקטיבי יותר בדרך כלל, המאפשר לחסוך בכוח אדם ולהפיק יותר בפחות זמן. על אף שלא תמיד זו האופציה הטובה ביותר הרי שבמפעלי ייצור בהיקפים גדולים או במפעלים המחפשים לייצר כמה שיותר ובזמן קצר יותר מדובר במכונות אריזה עדיפות בהחלט. 

לסיכום, מכונות שרינק הן מהמומלצות ביותר בתעשייה לצרכי אריזת מוצרים. חשוב להבין כי יש סוגים שונים של מכונות שרינק, לרבות המכונות האוטומטיות והחצי אוטומטיות. את המכונה המתאימה ביותר יש לבחור בהתאם לסוג העבודה הנדרשת, כמות העבודה, כמות המוצרים שצריך לייצר, בכמה זמן ובסוג האריזה הנדרשת שלעתים מצריכה התערבות של עובד ולעתים יכולה להתבצע באופן אוטומטי מלא. פנו אלינו למידע נוסף ונשמח לסייע.

שתף את הפוסט:

דילוג לתוכן