מכונת אריזה בוואקום

מכונת אריזה בוואקום – למה היא משמשת ואיך לבחור אחת כזו?

אם נקלעתם לאחרונה לשעריו של מפעל כזה או אחר, בוודאי שמתם לב לשינוי העצום שמתרחש בשנים האחרונות בעולמות הייצור. אם בעבר בפסי הייצור היו עובדים אנשים אשר היו מבצעים את הפעולות בצורה ידנית – משלב הייצור ועד שלב האריזה, כיום כל פס ייצור בעולם המודרני משתמש עם מכונות ומכשירים משוכללים אשר מחליפים כמעט לחלוטין את הצורך בעובד אנושי. העבודה עם מכונות מאפשרת לייצר את אותם המוצרים בעלויות נמוכות הרבה יותר, בין היתר משום שהמכונות יכולות לבצע את הפעולות מהר יותר, ואין צורך לשלם להם משכורת או לתת להם תנאים כאלה ואחרים המגיעים לבני אדם. למעשה, ישנם מקרים עבור כל פעולה נדרשת מכונה נפרדת – מכונת ייצור, מכונת אריזה בוואקום וכן הלאה, וישנם מקרים שמכונה אחת מבצעת שלבים רבים בתהליך הייצור – מה שגורם לחסכון גדול בעלויות. במקרים בהם יש צורך בסטריליות מלאה כמו במפעלי מזון או תרופות, כל תהליך הייצור והאריזה מתבצע בצורה אוטומטית ללא מגע יד אדם כלל.

מכונות אריזה – למה הן משמשות?

את מרבית המוצרים בסיום הייצור צריך לארוז. בסופו של דבר, הדברים שהמפעל מייצר מגיעים לעיתים גם למדינות שונות ברחבי העולם ולעיתים עוברים דרך ארוכה שמהלכה הם חשופים לתנאים שונים. מבלי שפעולת האריזה תתבצע כמו שצריך, המוצר לא יוכל להגיע שלם אל היעד. פעולת האריזה היא פעולה מונוטונית ומשעממת, ועד מהרה תפסו המכונות והמכשירים את מקומם של בני האדם. מכונת אריזה מתקדמת מסוגלת לארוז בשעה כמות עצומה של פריטים, דבר שהיה גורם לכל אדם לשווע להפסקת מנוחה. ועל כן – שימוש עם מכונת אריזה הוא ללא ספק הפתרון הטוב ביותר עבור כל מפעל שמייצר דברים שצריך לארוז אותם לפני השילוח.

מהן מכונות אריזה בוואקום?

כאשר מדובר על מוצרי מזון אשר עוברים מהמפעל אל רשתות השיווק, לעיתים עוברים כמה ימים ואפילו שבועות עד שהמוצר מגיע אל הצרכן. במקרים שכאלה החברה צריכה לעשות ככל שביכולתה בכדי להאריך את חיי המדף של המוצר ולאפשר לצרכן להשתמש בו כמה שיותר זמן. הדרך להאריך את חיי המדף של המוצרים השונים היא באמצעות אריזתם בשקית וואקום. למעשה, הדבר שגורם למוצרים להתקלקל בצורה מהירה הוא החמצן. כאשר החמצן נמצא במגע ישיר עם המוצר הוא מתחיל בתהליך שבסופו הוא מתקלקל – או לפחות מאבד את הטריות שלו. על כן, השיטה הטובה ביותר בכדי להאריך את חיי המדף של המוצרים היא שימוש עם מכונות אריזה בוואקום אשר אורזות את המוצרים רק לאחר שהן מוציאות את החמצן מן השקית. זו בעצם הסיבה שאתם יכולים לראות מוצרים רבים אשר יכולים להחזיק זמן רב בחנות, אך כפי שנכתב עליהם – מרגע הפתיחה ניתן לצרוך אותם רק תוך כמה ימים.

סוגים של מכונות אריזה בוואקום

בזכות התקדמות הטכנולוגיה נעשה כיום שימוש עם מכונות מתקדמות ומשוכללות במיוחד אשר מאפשרות חיבור מרחוק ועוד מגוון יכולות ואפשרויות שלא היו קיימות בעבר. ישנן מכונות אשר מתאימות בצורה מיוחדת עבור אריזת נוזלים, מכונות על גלגלים ומכונות שולחניות וכן הלאה סוגים שונים ומשונים של מכונות מתקדמות. אם גם אתם זקוקים לפתרונות אריזה בוואקום או כל מכונה אחרת הנדרשת עבור שלבי הייצור במפעל שלכם – כדאי שתכירו את ארפיל טכנולוגיות בע"מ​, מהחברות המובילות בישראל בתחום פתרונות המיכון לתעשייה. ארפיל טכנולוגיות בע"מ​ מתמחה במתן פתרונות מותאמים אישית עבור כל לקוח ולקוח, כך שכל אחד ימצא את המכונה או המכשיר המתאימים ביותר עבור הצרכים הספציפיים של פס הייצור שלו.

 

 

 

 

 

 

שתף את הפוסט:

דילוג לתוכן