מערכות בקרה לתעשייה

מערכות בקרה לתעשייה

אנשים שגדלו אל תוך העידן הנוכחי בו הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו, יתקשו להבין עד כמה היא תורמת ומקלה על חיי היום יום. בכל מקום שתסתכלו תוכלו למצוא מכשירים מתקדמים אשר מבצעים פעולות שבעבר היו נעשות במאמץ רב ובזמן ארוך, בקלות ובמהירות. אמנם, אם חיי היום יום שלנו השתפרו בזכות הטכנולוגיה, עולם התעשייה השתכלל והתקדם אפילו יותר. למעשה, כל מה שקשור בתהליכי ייצור ובעבודה במפעלים השתנה ללא היכר בזכות כניסתם של מכונות ומכשירים שעושים הרבה יותר מהר ומדויק את העבודה שבעבר היו נדרשים בני אדם בעבורה. למעשה, אם בעבר עבור כל פעולה בתהליך הייצור היה צריך להכשיר עובדים שיעשו אותה, כיום חלק גדול מתהליך הייצור מתבצע באמצעות מכונות ומערכות מתקדמות, ובמקומות מסוימים המכשירים אף עושים את כל העבודה.

מערכות בקרה לתעשייה – למה צריך אותן?

בדיוק כפי שבני אדם יכולים לטעות, גם מכונות ומכשירים יכולים לעשות טעויות לפעמים ולגרום לבעיות. בדיוק מהסיבה הזאת חברות ומפעלים רוכשים מערכות בקרה לתעשייה אשר מאפשרות לבצע בקרה אודות תהליך הייצור, ולוודא שהמכשירים והמכונות עושים את העבודה כמו שצריך. במיוחד כאשר מדובר על תעשיות כמו מזון או תרופות בהן טעות עלולה להיות קריטית, מערכות בקרה הן בגדר חובה בכדי לוודא שלא תצא תקלה מתחת ידי המפעל. בנוסף, מערכות בקרה לתעשייה נדרשות גם במקומות כמו מפעלים בהם משתמשים עם חומרים מסוכנים כמו חומרים כימיים שונים אשר במצבים מסוימים עלולים להיות מסוכנים, ולגרום לדברים כמו פיצוץ במפעל או לאסונות אחרים. רק כאשר ישנן מערכות בקרה מתקדמות ניתן למנוע את האסון מראש ולהפסיק את פעילות המכונות במידת הצורך עוד לפני שמשהו רע מתרחש.

מי מספק מערכות בקרה לתעשייה?

ישנן חברות המספקות מכשירים ומכונות לתעשייה בהתאמה אישית, אשר מספקות בין היתר מערכות בקרה לתעשייה במגוון רחב של סוגים. מאחר ולכל מפעל או פס ייצור יש את הדרישות שלו ואת הדברים שאותם הוא רוצה לעשות עם המכונה, יש צורך לבצע התאמה אישית ולהתאים למפעל את המכונה שתתאים בצורה הטובה ביותר עבור הצרכים שלו. התאמת המערכת בצורה פרטנית עבור כל מפעל היא שלב הכרחי בכדי לוודא שהמערכת תעשה את עבודתה בצורה הטובה ביותר ותבצע בקרה מלאה על תהליך הייצור.

מהי העלות של מערכות בקרה?

העלות של מערכות בקרה לתעשייה משתנית מאוד בין מערכת למערכת. כאשר חברה מגיעה ומבקשת לרכוש מערכת בקרה אשר לא דורשת יותר מדי התאמה אישית המחיר יהיה נמוך יותר משמעותית מאשר במקרה של חברה שדורשת מערכת בקרה שצריך להתאים אותה לצרכים הייחודים של החברה. במקרים מסוימים יידרשו גם פתרונות יצירתיים וחשיבה מחוץ לקופסא בכדי להתאים את המכשיר בצורה הטובה ביותר לצרכי החברה, ובמקרה כזה העבודה יכולה לקחת יותר זמן עד שהמכשיר יהיה מוכן ויהיה אפשר להתחיל לעבוד אתו. ולכן, בכדי לדעת מהו המחיר שתצטרכו לשלם עבור מערכות בקרה צריך לדעת את כל הנתונים והפרטים הקטנים.

היכן כדאי לרכוש מערכות בקרה?

רכישה של מערכות בקרה לתעשייה חייבת להתבצע אצל חברה מקצועית ואמינה, אשר תספק לכם מוצר איכותי שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. רק כאשר אתם בוחרים חברה כזאת אתם יכולים להיות רגועים שתקבלו את המכשיר המתאים ביותר לצרכים שלכם, ולדעת שגם במקרה של תקלה או בעיה כלשהי הקשורה במכשיר, יש לכם כתובת אליה תוכלו לפנות ולקבל מענה זמין ומיידי לפתרון התקלה. במיוחד במפעלים בהם הבקרה קריטית לצורך המשך תהליך הייצור, במקרה של תקלה רצינית יש צורך להשבית לחלוטין את המפעל מה שיכול להוביל להפסדים כבדים, אי עמידה בהתחייבות ולהרבה מאוד עוגמת נפש. ועל כן, את תהליך הרכישה צריך לעשות אצל חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום ולא דווקא אצל מי שמציע את המחיר הזול ביותר.

מערכות בקרה לתעשייה אצל ארפיל טכנולוגיות בע"מ

אם אתם מחפשים את המקום הטוב ביותר לרכישה של מערכות בקרה לתעשיות או כל מכשיר או מערכת למפעל שלכם, כדאי שתכירו את ארפיל טכנולוגיות בע"מ​ המציעה מגוון רחב של פתרונות לתעשייה בהתאמה אישית. בין היתר תוכלו לרכוש אצל ארפיל טכנולוגיות בע"מ​ – מכונות הדבקה ושרוול, מערכת אריזה ואוטומציה, מערכות הדפס/הדבק, מערכות הנעה ושינוע ועוד מגוון מערכות מתקדמות שיעשו את העבודה במפעל לקלה ומהירה הרבה יותר. אצל ארפיל טכנולוגיות בע"מ​ עובדים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום אשר ישמחו לסייע לכם בהתאמה של המכשיר המתאים ביותר עבור הצרכים שלכם, וישמחו לעמוד לשירותכם גם לאחר הרכישה עבור פתרון של בעיה או תקלה הקשורה למערכת שרכשתם. הפתרונות של ארפיל טכנולוגיות מותאמים במיוחד עבור כל לקוח, כך שהוא יקבל בדיוק את מה שהוא צריך בין אם מדובר על מערכת סטנדרטית או משהו מיוחד שדורש פתרון יצירתי והתאמה אישית מיוחדת.

כיצד מתאימים את המערכת המתאימה ביותר?

את ההתאמה בין המכשיר לבין הצרכים של המפעל עורכים בישיבה משותפת של אנשי המפעל יחד עם אנשי החברה שמספקת את המכשיר, כאשר במהלך הישיבה מוצגים הנתונים אודות תהליך הייצור במפעל, הדברים שעליהם נדרשת בקרה, והדברים אליהם צריך פתרון. לאחר שאנשי החברה שומעים את הנתונים הם יושבים על פתרון שיספק את המענה המיטבי עבור המקרה הספציפי הזה, וחוזרים עם הצעת המחיר אל המפעל. במידה ומתקבל האישור לרכישה, מהנדסי החברה מבצעים את ההתאמות הנדרשות עבור מכשיר הבקרה, ומספקים אותו למפעל. התהליך הזה הוא כמובן תהליך שלוקח זמן כאשר ככל שההתאמה היא גדולה ומורכבת יותר כך התהליך עד להשלמת המוצר יכול לקחת יותר זמן, וכפי שכבר נכתב – גם יותר כסף.

 

שתף את הפוסט:

דילוג לתוכן